fbpx
10 מיתוסים נפוצים בנוגע לדפי נחיתה שכדאי להימנע מהם

10 מיתוסים נפוצים בנוגע לדפי נחיתה שכדאי להימנע מהם

WebWise

כל דף נחיתה חדש שאתם יוצרים הוא הזדמנות נוספת להופיע במנועי חיפוש - דירוג טוב יותר במנועי חיפוש פירושו שתהיה לכם יותר תנועה והמרות בעמודי הנחיתה

10 מיתוסים נפוצים בנוגע לדפי נחיתה שכדאי להימנע מהם

עיצוב אתרים

אתר מעוצב בהתאמה אישית, המבטא את המותג שלך ומייצר חיבור רגשי עם קהל היעד

למידע נוסף >

בניית עמודי נחיתה

דף נחיתה מוצלח הוא מכונה לייצור פניות והיא פועלת על ידי יצירת חוויה יעילה וממוקדת המניעה את המבקרים לפעולה

תקנון לאתר

הדרך הבטוחה להגן עליכם ועל האתר שלכם. שירות כתיבת מסמכים משפטיים לאתרים

אחסון אתרים

SSL חינם כולל גיבויים יומיים לשחזור האתר באופן מיידי במקרה של תקלה

1. עמוד אחד זה מספיק

הרבה אנשים חושבים שלא צריך הרבה דפי נחיתה. אולי יש לכם דף "צור קשר" ודף שאתם מפרסמים באינסטגרם, וזה מספיק, נכון? לא נכון. אם יש לכם רק עמוד אחד, אתם מפסידים תנועה, לידים ולקוחות.

כל דף נחיתה חדש שאתם יוצרים הוא הזדמנות נוספת להופיע במנועי חיפוש – דירוג טוב יותר במנועי חיפוש פירושו שתהיה לכם יותר תנועה והמרות בעמודי הנחיתה.

2. טפסים קצרים עדיפים על טפסים ארוכים

אורך הטופס האידאלי תלוי לחלוטין במטרה שלכם. רוצים לקבל הרבה לידים חדשים? שמרו על טופס קצר. רוצים לקבל לידים איכותיים באמת? בנו טופס ארוך יותר. אף טופס אינו "טוב" יותר מהשני – כל אחד מהם משרת מטרה שונה.

אורך הטופס האידאלי עבורכם יהיה כנראה איפשהו באמצע. כדי למצוא את אורך הטופס המדוייק עבורכם, בצעו בדיקות A/B וערכו את אורך הטופס בהתאם לתוצאות.

3. אם נעתיק דף נחיתה של מישהו אחר, שיעורי ההמרה שלנו יעלו

דוגמאות ותבניות של דפי נחיתה הן נקודות התחלה נהדרות לדפי הנחיתה שלכם, אבל אל תצפו שאם תדביקו את התוכן שלכם בדף נחיתה של מישהו אחר ותתחילו לצבור המרות בקלות. דף נחיתה מצליח בגלל אינטראקציה בין אלמנטים רבים ומעוגנים – התוכן בדף, העיצוב של הדף והקהל שצופה בדף.

אם אתם מתכוונים להעתיק את פריסת העמוד של דף נחיתה, השתמשו בפרקטיקות מומלצות כדי לכוונן אותו כך שיעזור לקהל שלכם לבצע המרה על ההצעה שלכם, ואז תבחנו אותו שוב ושוב כדי לשפר אותו.

בסופו של דבר, דף נחיתה יצליח רק אם הצעת התוכן תתאים לכוונה של הלקוח.

 4. כל האלמנטים להמרה חייבים להיות מעל לקו המסך הראשון

רבים מאמינים שכל התוכן החשוב בדף הנחיתה שלכם צריך להופיע מעל הקו המתקפל (חלק המסך הנראה ללא גלילה) – כביכול, גולשים לא יגללו כדי למלא את הטופס או למצוא מידע מפורט יותר על מה שמסתתר מאחורי הטופס.

אבל למעשה, מיקום קו המסך לא באמת משפיע על ההמרה. מחקר של KISSmetrics מצא שאנשים שהגיעו על מנת לבצע המרה בדף יעשו זאת, ללא קשר למיקום כפתור שליחת הטופס. על פי אותו מחקר, הגורם הגדול ביותר להגברת המוטיבציה הוא טקסט משכנע, ללא קשר לאורך. אז תשכחו מלתכנן את הדף רק עבור הקו המתקפל – באמצעות בדיקות A/B, תגלו כמה מידע גולשים צריכים כדי לבצע המרה.

5. תוויות האמון לא תמיד מגבירות המרות

תחשבו על המקומות בהם אתם רואים תוויות אמון. בדרך כלל זה קורה כשאתם מוסרים את מספר כרטיס האשראי שלכם או מידע רגיש אחר, נכון? זה הגיוני לקבל תזכורת ויזואלית קטנה לכך שהמידע שלכם בטוח, כי אתם באמת מוסרים מידע רגיש.

אבל מה אם תראו תוויות אמון בדף שבו אתם לא מוסרים מידע רגיש? זה ייראה מוזר ויגרום לכם לתהות מה המידע החברה באמת אוספת עליכם, נכון? אלמנטים של אמון יכולים לעזור מאוד בדפים שצריכים אותם – אבל הם גם יכולים להרתיע אנשים אם הם מופיעים בדפים שלא.

6. אם תשנו את צבע הכפתור בטופס שלכם מירוק לאדום, תגדילו את ההמרות.

גילוי נאות: ביצענו בדיקה זו וגילו שכפתור קריא לפעולה (CTA) אדום הביא לתוצאות טובים יותר מכפתור CTA ירוק… אבל זה לא אומר שכפתורים אדומים תמיד עדיפים על ירוקים. הבדיקה הזו עבדה עבור אותו דף ספציפי, עם העיצוב שלו, עבור קהל היעד שלו. אם תריצו את אותו מבחן באתר שלכם, ייתכן שתגלו שההיפך הוא הנכון.

המיתוס הזה תקף לגבי כל בדיקת צבע באמת – אין צבע אחד נכון שיגרום להרבה יותר אנשים לבצע המרה. בדקו צבעים שונים בעצמכם כדי לראות מה עובד הכי טוב.

7. הטקסט בעמוד נחיתה צריך להיות תמיד קצר ותמציתי

בדומה לצבע, אין אורך נכון לטקסט בדף נחיתה

במקרה של דפי נחיתה, אורך הטקסט צריך להיות מספיק ארוך כדי לגרום לאנשים למלא את הטופס בעמוד הנחיתה שלכם. עבור הצעות מורכבות שדורשות מאנשים לשלם הרבה כסף או לחשוף מידע רגיש, יותר מידע יכול להיות טוב יותר. עבור הצעות פשוטות, כמו ספר אלקטרוני, כנראה לא תצטרכו טקסט ארוך מאוד בעמוד הנחיתה.

כמו כמעט כל המיתוסים האלה, גם זה מורכב. בצעו בדיקות בעמודי הנחיתה שלכם כדי לגלות איזה אורך טקסט דרוש למבקרים שלכם.

8. שיעור ההמרה הוא המדד היחיד שחשוב לעקוב אחריו

דפי נחיתה הם אבני דרך בתהליך השיווק שלכם. אתם לא רק מנסים לגרום לאנשים למלא טופס. אתם מקווים שבסופו של דבר הם יהפכו ללקוחות שלכם.

לכן, אם אתם מנסים להפיק את המרב מדפי הנחיתה שלכם, אל תסתכלו רק על האחוז של האנשים שהמירו בטופס הזה – אתם רוצים לראות מה קורה אח"כ.

איזה אחוז מהם הופכים ללקוחות? על ידי התבוננות בנתוני האנליזה שלכם לטווח ארוך (Analytics), אתם עשויים לגלות שדף נחיתה עם שיעור המרה התחלתי נמוך למעשה מביא לקוחות בצורה מטורפת, או להיפך…

9. יותר נתונים = יותר המרות

אולי נראה נכון לדחוס בדף הנחיתה שלנו כמה שיותר דברים כדי לגרום לאנשים למלא טופס או לבצע פעולה כלשהי. אחרי הכל, דף הנחיתה נועד בדיוק בשביל זה, נכון? טעות! עודף מידע עלול לבלבל את הגולשים ולהוריד את אחוז ההמרות שלנו.

כצוות, חשוב שנזכור שדף נחיתה לא נועד להיות מלכודת מידע נואשת. המטרה שלנו היא שהגולשים ימלאו את הטופס ויעברו לשלב הבא בתהליך השיווקי שלנו. לכן, חשוב לא להציף אותם באפשרויות. יותר מדי קישורים פנימיים באתר או טפסים מיותרים עלולים לגרום להם לסטות מהמטרה ולהפחית את אחוז ההמרות. זכרו, פחות זה לפעמים יותר, במיוחד בכל הנוגע לאלמנטים בדף נחיתה.

10. מעצבים עמוד רק פעם אחת

אתם כנראה יכולים לנחש את המיתוס האחרון הזה מטיפ אחר שחזרתי עליו לאורך הפוסט הזה: בדקו את דפי הנחיתה שלכם. כמעט תמיד ישנן דרכים לשפר אותם ולכוונן אותם. אם תבנו עמוד ותתעלמו ממנו, אתם מפספסים המרות חשובות. דפי נחיתה הם עמוד התווך של משפך השיווק שלכם – לכן ודאו שאתם מקבלים מהם את המקסימום על ידי ביצוע תדיר של בדיקות A/B.

בניית דף נחיתה עלולה להרגיש כמו משימה מרתיעה לנוכח העצות הסותרות שקיימות. זו הסיבה שכדאי לכם להעזר בחברה מקצועית עם מומחיות בתחום.

הישארו בחזית השיווק הדיגיטלי! הצטרפו לניוזלטר שלנו ותקבלו את כל החדשות והעדכונים החמים ישירות למייל שלכם

דוא"ל
דילוג לתוכן