fbpx
דו''ח מצב השיווק ומגמות 2024: נתונים מ-1400+ משווקים גלובליים

דו''ח מצב השיווק ומגמות 2024: נתונים מ-1400+ משווקים גלובליים

WebWise

דו"ח זה, המבוסס על נתונים מ-1,400+ משווקים גלובליים B2B ו-B2C ונותן הצצה למה שצפוי לנו בשנת 2024. גלו את ההזדמנויות המנצחות, האתגרים שעומדים בפני מותגים והטיפים הטובים ביותר להצלחה בעולם השיווק המשתנה

דו''ח מצב השיווק ומגמות 2024: נתונים מ-1400+ משווקים גלובליים

עיצוב אתרים

אתר מעוצב בהתאמה אישית, המבטא את המותג שלך ומייצר חיבור רגשי עם קהל היעד

למידע נוסף >

בניית עמודי נחיתה

דף נחיתה מוצלח הוא מכונה לייצור פניות והיא פועלת על ידי יצירת חוויה יעילה וממוקדת המניעה את המבקרים לפעולה

תקנון לאתר

הדרך הבטוחה להגן עליכם ועל האתר שלכם. שירות כתיבת מסמכים משפטיים לאתרים

אחסון אתרים

SSL חינם כולל גיבויים יומיים לשחזור האתר באופן מיידי במקרה של תקלה

עולם השיווק נמצא בתנועה מתמדת, עם טכנולוגיות חדשות ופלטפורמות שצצות כל הזמן. כדי להישאר מעודכנים ולצמוח בעולם תחרותי זה, חשוב להבין את המגמות העיקריות שעומדות להשפיע על עולם השיווק בשנה הקרובה.

דו"ח זה, המבוסס על נתונים מ-1,400+ משווקים גלובליים B2B ו-B2C ונותן הצצה למה שצפוי לנו בשנת 2024. גלו את ההזדמנויות המנצחות, האתגרים שעומדים בפני מותגים והטיפים הטובים ביותר להצלחה בעולם השיווק המשתנה.

בעוד שבינה מלאכותית (AI) הפכה במהירות לעוזרת האולטימטיבית של אנשי שיווק במשימות רבות, היא גם גרמה לנוף השיווקי (וגם לתחרות) להתפתח בקצב מהיר עוד יותר.

בעזרת נתונים שנאספו מסקר שנערך בקרב 1460 משווקים מסוגי B2B ו-B2C ברחבי העולם, נצלול לעומק אל תוך מגמות השיווק המובילות של 2024, נראה כיצד בינה מלאכותית (AI) תמשיך לשנות את התעשייה שלנו, ונגלה לכם איך תוכלו לכבוש את הקהל בעידן שיווק חדש.

ממצאים עיקריים

 • בינה מלאכותית (AI) הופכת במהירות לעוזרת האולטימטיבית של אנשי שיווק, אך עדיין מתמודדת עם חסמיo כגון חששות לגבי ביטחון תעסוקתי, פגיעה במוניטין המותג וחוסר ידע לגבי אופן השימוש בטכנולוגיה.
 • אפליקציות מדיה חברתית צפויות להניב החזר על השקעה (ROI) גבוה יותר מתמיד בשנת 2024, ככל שהן הופכות לפלטפורמות מסחר אלקטרוני.
 • צפוי גידול משמעותי ביותר באפליקציות הממוקדות בוידאו כמו TikTok, אינסטגרם ו-YouTube בשנת 2024, למרות שפייסבוק עדיין הפלטפורמה הנפוצה ביותר ומובילה לצד אינסטגרם ב-ROI הגבוה ביותר.
 • סרטונים קצרים מספקים את ה-ROI הגבוה ביותר עבור תוכן וצפויים לקבל יותר השקעות מכל פורמט אחר.
 • לאחר סיום השימוש בעוגיות צד ג' של Chrome, אנשי שיווק יפנו לכיוון טרגוט (פרסום ממוקד) ברשתות חברתיות, נתונים ממקור ראשון וכלים מבוססי בינה מלאכותית כדי להגיע לקהל שלהם.

המגמה השיווקית המובילה של 2024

בינה מלאכותית (AI) הופכת לעוזרת השיווק האולטימטיבית בתחום התוכן

אי אפשר לדבר על מגמות שיווק בלי לדבר על בינה מלאכותית (AI). ההשפעה שלה כל כך גדולה שהיא תופסת את המקום הראשון והשני ברשימה שלנו.

המסקנה החשובה ביותר היא שבינה מלאכותית הופכת במהירות לעוזרת השיווק האולטימטיבית. 64% מהמשווקים כבר משתמשים בה, ו-38% מאלה שעדיין לא משתמשים מתכננים להתחיל ב-2024.

חשיבותה של בינה מלאכותית רק הולכת וגדלה. למעשה, שון דאוני, נשיא גוגל באמריקה ושותפויות גלובליות, מאמין שזו תהיה המגמה המשמעותית ביותר בשנת 2024.

הוא אמר ל-HubSpot בפוסט זה, "לא אמור להיות מפתיע שבשנת 2024, מגמות השיווק הגדולות ביותר יסתובבו סביב האפשרויות שמציעה בינה מלאכותית. כיום, משווקים מתמודדים עם אתגרים דוחקים שדורשים ניווט בין ציפיות משתמשים משתנות והרגלי צריכה בנוף המדיה של היום, שהוא מפוזר ומשתנה באופן דרמטי – וכל זאת תוך כדי אספקת תוצאות עסקיות ביעילות רבה יותר."

הוא מוסיף, "ההזדמנות של בינה מלאכותית מגיעה בתקופה של טרנספורמציה לכולם, כולל משווקים. למעשה, מעבר לחיבור בין מותגים ומוצרים לאנשים, יותר מתמיד בעבר, משווקים צריכים להיות מנועי צמיחה עבור החברות שלהם."

דברים מתחילים להיות מעניינים כשמסתכלים על איך אנשי שיווק רואים את השימוש ב-AI.

60% מאנשי השיווק מאמינים ש-AI ישמש כעוזר שיעזור להם בכל משימות העבודה שלהם, בעוד ש 20% רואים ב-AI בעיקר ככלי שייקח על עצמו משימות פשוטות וחוזרות.

אין ספק ש-AI הולך להשפיע משמעותית על עולם השיווק בשנת 2024. 85% מאנשי השיווק אומרים ש-AI גנרטיבית שינתה את הדרך שבה הם ייצרו תוכן בשנת 2024, ו-63% מאמינים שבשנת 2024 רוב התוכן ייווצר לפחות בחלקו בעזרת בינה מלאכותית גנרטיבית.

משווקים שמשתמשים ב-AI גנרטיבית רואים תוצאות נהדרות, וטוענים שהיא עוזרת להם ליצור הרבה יותר תוכן איכותי שמוביל לביצועים טובים יותר.

בריאנה רוג'רס, ראשת שיווק מוצר ב-Miro, אומרת: "משווקים יצטרכו ללמוד כיצד לשלב בינה מלאכותית בעבודה שלהם."

היא מסבירה: "העולם הזה נע במהירות רבה ואנחנו צריכים לנסות כל דבר … החל ממקרי שימוש מבוססים יותר – כמו שימוש בלמידת מכונה כדי לשפר את רכישת פרסומות, או יצירת מודלים לחיזוי ערך לקוח – ועד לתחומים חדשים יותר, כמו זיהוי דפוסים במחקר משתמשים ובנתונים, סיוע בפיתוח קריאטיבי ובניית קמפיינים לקוחות שלמים המונעים על ידי בינה מלאכותית."

81% מהמשווקים המשתמשים ב-AI טוענים שהיא מסייעת להם בצורה יעילה בתפקידם.

יתרה מכך, הם מציינים שהיא עוזרת להם ב:

 • שיפור איכות התוכן שהם יוצרים (85%)
 • יצירת תוכן בצורה יעילה יותר (84%)
 • יצירת כמות משמעותית יותר של תוכן (82%)
 • יצירת תוכן מותאם אישית יותר (77%)

מעבר לכל זה, 56% מהמשווקים המשתמשים ב-AI ליצירת תוכן טוענים שהתוכן הזה מצליח יותר מתוכן שנוצר בלעדיה.

בנוסף, הסקר מראה כי משווקים המשתמשים בכלים של בינה מלאכותית (AI) ו אוטומציה הם בעלי סיכוי גבוה ב-95% יותר לציין שאסטרטגיית השיווק שלהם הייתה מאוד אפקטיבית השנה בהשוואה לאלו שלא.

אבל, חשוב להדגיש ש-AI לא צריכה להחליף את כל צוות התוכן שלכם. הצרכנים שלכם לא ירצו את זה, וגם פלטפורמות כמו גוגל לא.

למעשה, דו"ח אחרון מעמית שלנו, קורטיס דל פרינציפה, הדגיש את העונש שניתן לסוכנות אחת לאחר שיצרה אלפי פוסטים באמצעות בינה מלאכותית במה שאנחנו מכנים "שוד קידום אתרים (SEO Heist).

אז אם אתם לא יכולים ליצור את כל התוכן שלכם באמצעות בינה מלאכותית לחלוטין, איך בכל זאת תוכלו לנצל אותה לטובתכם בצורה הטובה ביותר בתכנית התוכן שלכם?

דו''ח מצב השיווק ומגמות 2024: נתונים מ-1400+ משווקים גלובליים

איך אנשי שיווק משתמשים ב-AI ליצירת תוכן

המשווקים שנסקרו סיפרו שהשימושים העיקריים ב-AI הם ניתוח נתונים, מחקר ויצירת תוכן (אבל אל תפסיקו לקרוא כאן).

כשמדובר ביצירת תוכן, משווקים לא מחליפים כותבים או אנשי קריאייטיב ב-AI. במקום זאת, הם משתמשים ב-AI בעיקר עבור:

 • סיעור מוחות לרעיונות או זוויות חדשות
 • התאמה או עיבוד מחדש של תוכן קיים לקהל יעד, פורמט או ערוץ אחר
 • כתיבת טיוטות בסיסיות או ראשי פרקים
 • ויצירת תמונות או סרטונים בסיסיים

במונחים של סוגי התוכן שמשווקים משתמשים ב-AI כדי לייצר, מדובר בפוסטים ברשתות החברתיות, מיילים, פוסטים בבלוג, תמונות ותיאורי מוצרים.

נשמע נהדר, נכון? אבל לפני שנשחק בקשת בענן, חשוב לדבר על כמה חששות שיש לנו לגבי בינה מלאכותית.

בינה מלאכותית (AI) בשיווק: עדיין ישנם חסמים

המהפכה בתחום הבינה המלאכותית (AI) משמעותית מאוד, ולכן לא מפתיע שכמעט מחצית מהמשווקים חוששים שה-AI יחליף אותם בעבודה. 23% אף חושבים שמשווקים בכלל צריכים להימנע משימוש ב-AI.

אבל, אם מסתכלים על איך משווקים באמת משתמשים ב-AI, רואים שהיא לא מחליפה אותם אלא פועלת כעוזרת שלהם.

מבין המשווקים המשתמשים ב-AI לכתיבת תוכן, רק 6% משתמשים בה כדי לכתוב את כל התוכן עבורם. 45% משתמשים בה לרעיונות והשראה, 31% משתמשים בה ליצירת מבנה ראשוני, ו-18% משתמשים בה לכתיבת טיוטה ראשונית.

בנוסף, 95% מהמשווקים המשתמשים ב-AI לעריכת הטקסט, כאשר 44% מבצעים עריכות משמעותיות.

הבשורה הטובה היא שחברות עושות מאמצים רבים כדי לעזור, כאשר 40% מהמשווקים מציינים שהחברה שלהם גייסה עובד חדש ספציפית כדי לסייע לצוות שלהם לנצל בינה מלאכותית.

בכל הנוגע ליישום כולל של בינה מלאכותית:

 • 53% מהמשווקים שילבו אותה בתהליך העבודה היומי שלהם או במשימות לפי הצורך.
 • 10% עדיין נמצאים בשלב הניסוי.
 • 36% בכלל לא משתמשים ב-AI – אבל 38% ממשווקים אלה יתחילו ב-2024.

דאגה שמשותפת ל-60% מהמשווקים היא שבינה מלאכותית עלולה לפגוע במוניטין של המותג שלהם עקב חוסר התאמה לערכי המותג.

זו בהחלט בעיה, אבל אם אתם משתמשים ב-AI כעוזרת, אתם תעברו על התפוקה ותפקחו עליה בכל שלב.

כלים של בינה מלאכותית גם מודעים לבעיות אלה, וחלקם כבר השיקו יכולות לאתר ולערוך בדיקת עובדות על המידע שהם מפיקים.

לדוגמא, שירות בינה מלאכותית מתקדם כמו Gemini של גוגל יאפשר לכם לבדוק שוב את התפוקה מול מידע קיים ברשת כדי ליידע אתכם אם ניתן לאמת אותה על ידי מקורות אחרים, תוך כדי שהוא גם מספק קישורים למקורות רלוונטיים.

למרבה המזל, ככל שחברות מעסיקות מומחים ליישום בינה מלאכותית, אנשי השיווק מרגישים יותר בנוח להשתמש ב-AI כעוזרת, וככל שכלים מבוססי בינה מלאכותית הופכים להיות מדויקים ואמינים יותר, אנו צופים שהחששות שהועלו לעיל ייפתרו במהירות.

ערוצי השיווק המובילים

מדיה חברתית היא ערוץ השיווק בעל התמורה הטובה ביותר להשקעה (ROI) מכיוון שהוא ממשיך להתפתח לכיוון המסחר האלקטרוני

אין עוררין על כך שמדיה חברתית היא ערוץ השיווק מס' 1. לא רק שהיא מציעה את התמורה הטובה ביותר להשקעה, אלא שהיא גם נמצאת בשימוש של 43% מהמשווקים.

הסיבה שמדיה חברתית כל כך יעילה היא שהיא הפכה לערוץ מוביל לגילוי מוצרים ורכישתם, כאשר הקניות עומדות במרכז הפעילות בפלטפורמות השונות.

משווקים יכולים להקים חנויות וירטואליות כדי לספק לקונים חוויית קנייה חלקה הכוללת הכל, מגילוי המוצר דרך המלצות של משפיענים ועד רכישות בתוך האפליקציה ושירות לקוחות דרך הודעות פרטיות.

בתחילת הקיץ, סקר מגמות צרכנים מצא ש-64% מבני דור ה-Z

59% מבני דור המילניום

ו-47% מבני דור ה-X

גילו מוצר ברשתות החברתיות בשלושת החודשים האחרונים. יתרה מכך, מדיה חברתית היא ערוץ גילוי המוצרים המועדף על בני דור ה-Z והמילניום, כאשר בני דור ה-X והבייבי בום מתקרבים אליהם במהירות.

עוד יותר מכך, 17% ממשתמשי הרשתות החברתיות רכשו מוצר ישירות בתוך האפליקציה בשלושת החודשים האחרונים. באותה תקופה, אחד מארבעה גולשים רכש מוצר לאחר המלצה של משפיען, ו-19% פנו בהודעה ישירה לקבלת שירות לקוחות.

בנוסף, בכל פעם שנערך סקר מגמות צרכנים, המספרים האלה עולים באופן משמעותי. לכן, לא מפתיע שמשווקים מאמצים במהירות את המכירה החברתית.

סקר אחר אף מצא ש-87% מהמשווקים שמוכרים ברשתות חברתיות אומרים שזה אפקטיבי, ו-59% מדווחים על מכירות חברתיות גבוהות יותר בהשוואה לשנים קודמות.

כיום, 27% מהמשווקים משתמשים בכלי מכירה חברתית, 23% מנצלים שיווק באמצעות משפיענים (Influencer Marketing) ו-22% משתמשים בהודעות פרטיות ברשתות חברתיות (Social Media DMs) לשירות לקוחות. משווקים מתכננים להשקיע רבות בערוצים אלו בשנת 2024.

עכשיו, לאחר שסקרנו את היתרונות של מכירה חברתית, בואו נסתכל על הפלטפורמות היעילות ביותר עבור משווקים בשנת 2024.

טרנדים מובילים של תוכן

אפליקציות מבוססות וידאו כמו TikTok, ‏Instagram ו-YouTube צומחות בקצב המהיר ביותר – אבל אל תתעלמו מ-Facebook

אם הייתם ברשתות החברתיות לאחרונה, אתם יודעים שהכל מסתובב סביב וידאו. משווקים מדווחים שפלטפורמות מדיה חברתית הממוקדות וידאו הן היעילות ביותר ומציעות את התמורה הטובה ביותר להשקעה (ROI).

אינסטגרם ופייסבוק חולקות את המקום הראשון בפלטפורמות עם ה-ROI הגבוה ביותר, אחריהן YouTube, ‏TikTok, ‏LinkedIn ו-X.

פייסבוק עדיין נותרת הפלטפורמה הפופולארית ביותר בקרב משווקים (57%), אחריה אינסטגרם (55%), יוטיוב (52%), טיקטוק (44%), טוויטר (39%) ולינקדאין (37%).

למרות שאין ספק שפייסבוק עדיין שולטת, פלטפורמות הממוקדות וידאו כמו טיקטוק, יוטיוב ואינסטגרם צפויות לראות יותר השקעות בשנת 2024.

56% מהמשווקים המשתמשים בטיקטוק מתכננים להגדיל את ההשקעה שלהם בשנה הבאה, הגבוה מכל פלטפורמה אחרת. גם יוטיוב ואינסטגרם צפויות לראות עלייה משמעותית בהשקעות.

מבחינת אימוץ ראשוני, 27% מהמשווקים שלא משתמשים ב-YouTube מתכננים לנצל אותו ב-2024, אחריו טיקטוק (25%), פייסבוק (24%) ואינסטגרם (23%).

עם זאת, זירת הקרב האמיתית של המדיה החברתית בימינו היא בין X ל-Threads. סקרים מראים שמשווקים דבקים בגרסה החדשה ביותר של טוויטר, כאשר 68% מצפים לראות הצלחה גדולה יותר עם X על פני Threads בשנת 2024.

רגע, רק 32% מהמשווקים צופים ש-Threads תהיה הצלחה גדולה יותר עבורם בשנת 2024 מאשר X.

רק 11% מהמשווקים משתמשים כיום ב-Threads, ורק 13% מאלה שלא משתמשים בה מתכננים לנסות את Threads בפעם הראשונה בשנת 2024.

סרטוני וידאו קצרים (Short-form video) צפויים להציע את התשואה על ההשקעה (ROI) הגבוהה ביותר בשנת 2024 ולחוות את הצמיחה המשמעותית ביותר מבין כל פורמטי התוכן השיווקי

מאז ש-TikTok החייתה מחדש את הפורמט הקצרצר שהיה פופולארי ב-Vine, האפליקציה האהובה על בני דור ה-Y, צוות הבלוג שלנו חזה רנסנס של סרטונים קצרים.

היום, אין כמעט תחרות – סרטונים קצרים הם עכשיו פורמט השיווק הנפוץ ביותר, ורוב, או אפילו רוב גדול, של משווקים אומרים שהם מקבלים מהם את התמורה הטובה ביותר על ההשקעה (ROI). סרטונים קצרים הם גם הפופולאריים ביותר, ו-44% מהמשווקים משתמשים בהם.

בעוד שסרטונים קצרים שולטים כבר כמה שנים, הם ימשיכו לראות את הצמיחה הגדולה ביותר מבין כל הפורמטים בשנת 2024, כאשר משווקים מתכננים להשקיע בהם יותר בכל פורמט אחר.

בשנת 2024, 26% מהמשווקים מתכננים להשקיע יותר בסרטונים קצרים מאשר בכל פורמט אחר, זה הנתח הגבוה ביותר מכל הפורמטים בהפרש ניכר. בנוסף, 57% מהמשווקים שכבר משתמשים בסרטונים קצרים מתכננים להגדיל את ההשקעה שלהם בשנת 2024, הגידול הגבוה ביותר מבין כל הפורמטים. ולקינוח, 30% מהמשווקים שלא משתמשים כיום בסרטונים קצרים מתכננים להתחיל בכך בשנת 2024.

משווקים ימשיכו להשקיע במיקרו-משפיענים – דמויות משפיעות בעלות קהילות קטנות ומגובשות המאופיינות בנאמנות גבוהה

שיווק באמצעות משפיענים לא רק שהוא יעיל מאוד וצפוי להמשיך ולצמוח בשנת 2024, אלא שהמשפיענים גם הופכים למשמעותיים עוד יותר בהחלטות רכישה.

86% ממשווקי האינפלונסרים טוענים ששיווק באמצעות משפיענים היה יעיל עבור החברה שלהם בשנת 2023. סקר על מגמות בקרב צרכנים מראה ש-1 מתוך 4 משתמשי מדיה חברתית רכשו מוצר בהתבסס על המלצה של משפיען ברשת בשלושת החודשים האחרונים – זה גידול של 33% בהשוואה לסקר שנערך שנה קודם לכן.

שיווק באמצעות משפיענים צפוי גם הוא לראות צמיחה משמעותית בשנת 2024. 50% מהמשווקים שכבר משתמשים בו מתכננים להגדיל את ההשקעה שלהם, ו-20% מאלה שעדיין לא מנצלים אותו מתכננים לנסות אותו לראשונה בשנה הבאה.

אבל הנה הנתון המעניין: משווקים מגלים הצלחה רבה יותר בעבודה עם מיקרו-משפיענים, שיש להם בין 10,000 ל-100,000 עוקבים, מאשר עם סלבריטאים (המכונים גם משפיעני מאקרו או מגה) בעלי קהל עוקבים ענק.

בסביבות חצי מהמשווקים עבדו עם משפיענים או יוצרים בשנת 2023, ו-64% מהם עבדו עם מיקרו-משפיענים, מה שהופך אותם לסוג המשפיענים הפופולרי ביותר.

יתרה מכך, 47% ממשווקי השיווק באמצעות משפיענים דיווחו כי זו גם קבוצת המשפיענים שהם זכו איתה להצלחה הכי גדולה השנה.

הסיבות העיקריות לכך הן שעבודה עם משפיענים קטנים היא זולה יותר, מקלה על יצירת שיתופי פעולה ארוכי טווח ומאפשרת גישה לקהילות מגובשות, מעורבות ונאמנות.

מחקר מגמות הרשתות החברתיות לשנת 2023 מוכיח שמספר העוקבים כבר לא אומר הכל. המחקר מצא שמשווקי השפעה מתייחסים כיום לאיכות התוכן של היוצרים כגורם חשוב יותר מכמות העוקבים שלהם, בכל הנוגע לבחירת שותפים לקמפיינים.

אתגרי השיווק המרכזיים העומדים לפנינו

משווקים פונים לטרגוט (פרסום ממוקד) ברשתות החברתיות ולנתוני צד ראשון כתגובה להפסקת השימוש בעוגיות צד ג' של Chrome.

תקנות פרטיות נתונים מחמירות היוו מכשול עבור משווקים בשנים האחרונות, החל משינויים ב-iOS ועד ל-GDPR ולתכניות של גוגל להפסיק את השימוש בעוגיות צד ג'.

עם 84% מהצרכנים בסקר מגמות צרכנים שאומרים שפרטיות נתונים היא זכות אנושית, דעת הקהל ללא ספק נוטה לכיוון של יותר אמצעי הגנה סביב נתונים אישיים.

בצד המשווקים, 84% אומרים ששינויים בפרטיות נתונים השפיעו על האסטרטגיה שלהם בשנת 2023. השנה, השינויים העיקריים שמשווקים צופים שישפיעו עליהם ביותר הם:

 • הפסקת השימוש בעוגיות צד ג' של Google Chrome (דאגה של 47% מהמשווקים)
 • תכונות הגנת הפרטיות של Apple iOS (41%)
 • תקנות GDPR (תקנות הגנה כללית על נתונים) (40%)

הבעיה היא שמשווקים לא לגמרי מוכנים לשינוי הזה – 81% אומרים שפעילויות השיווק שלהם מסתמכות במידה מסוימת על עוגיות צד ג' וכ-20% מהמשווקים אומרים שהם לא מוכנים לאבד גישה אליהן.

בנוסף, 76% מהמשווקים טוענים שכשגוגל תפסיק את השימוש בקובצי Cookie של צד שלישי זה יקשה על השיווק.

אז מה עושים אנשי השיווק בעניין? 47% אומרים שהחברה שלהם בודקת חלופות לקובצי Cookie של צד שלישי, כאשר טירגוט פרסום ברשתות החברתיות ונתונים ממקור ראשון הם הפתרונות הפופולריים ביותר.

25% מהמשווקים בודקים מודעות מדיה חברתית ממוקדות, אחריהם איסוף נתונים מ-First Party (25%), ממשק Google Topics API‏ (21%), פרסום הקשרי (15%) ומזהים אוניברסליים (14%).

נדבר על היתרונות של נתוני First Party בהמשך, אבל כדי ללמוד עוד על האלטרנטיבות האלה, עיינו בפוסט הבלוג שלנו שצולל עמוק יותר לכל פתרון.

שיווק מותאם אישית עם נתוני First Party ו-AI

למרות צעדים שננקטו לקראת התאמה אישית והרבה דיבורים על התמקדות בחוויית הלקוח, אנחנו יודעים שיש הרבה מקום לשיפור.

הסקר מראה שרק 35% מהמשווקים אומרים שלקוחות יש חוויה מותאמת אישית מאוד עם המותג שלהם ורק 65% מהצרכנים אומרים שהתוכן שהם רואים ממותגים מרגיש קשור אליהם.

מעבר לזה, לרוב אנשי השיווק חסר מידע קריטי לגבי קהל היעד שלהם. רק 65% מהם טוענים שיש להם נתונים איכותיים על האוכלוסייה הדמוגרפית אליה הם מכוונים.

מה אנשי שיווק לא יודעים על קהל היעד שלהם?

שאלנו משווקים מה הם יודעים על קהל היעד שלהם, ופחות ממחצית מהם יודעים:

 • איפה הם צורכים תוכן?
 • מה המידע הדמוגרפי שלהם (גיל, מין, הכנסה וכדומה)?
 • מה הם תחומי העניין והתחביבים שלהם?
 • באילו מוצרים הם מתעניינים?
 • מהן תובנות לגבי הרגלי הקנייה שלהם?

שיווק מותאם אישית עם נתונים פנימיים ובינה מלאכותית

למרות צעדים שנעשים לכיוון התאמה אישית והרבה דיבורים על התמקדות בחוויית הלקוח, אנחנו יודעים שיש הרבה מקום לשיפור.

הסקר מראה שרק 35% מהמשווקים אומרים שלקוחות יש חוויה מותאמת אישית מאוד עם המותג שלהם, ורק 65% מהצרכנים אומרים שהתוכן שהם רואים מהמותגים מרגיש קרוב אליהם.

למה זה כל כך חשוב? איסוף נתונים אלה עוזר לכם ליצור חוויה מותאמת אישית באמת. 96% מהמשווקים טוענים שזה מגדיל את הסיכוי שלקוחות יהפכו ללקוחות חוזרים, ו-94% אומרים שפרסונליזציה מגבירה את המכירות.

הישארו בחזית השיווק הדיגיטלי! הצטרפו לניוזלטר שלנו ותקבלו את כל החדשות והעדכונים החמים ישירות למייל שלכם

דוא"ל
דילוג לתוכן